ODA TARİHİMİZDE İLKLERE İMZA ATIYORUZ…

                               ODA TARİHİMİZDE İLKLERE İMZA ATIYORUZ…

Sevgili meslektaşlarım

Yeni yönetim dönemimizde söz verdiğimiz tüm vaatlerimizi sizlerin de desteği ile gerçekleştirmeye başladık. Bu dönem oda tarihimizde pek çok ilke imza attık. Oda çalışmalarımızda emek veren, manevi desteklerini bizden esirgemeyen, yeni fikirlerini bizlere sunan, gördükleri eksiklikleri bizlerle paylaşan tüm meslektaşlarımıza teşekkürü ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına bir borç bilirim.

Bu dönemde odada çalışma komisyonlarımız da yüzü aşkın eczacımız görev aldı ve çok güzel işler başardılar. Komisyonlarımıza bu kadar çok katılımın olması oda tarihimizde bir ilktir.  Daha şeffaf bir oda için sıralı dağıtım reçetelerini 41 kişilik tarihimizin en kalabalık komisyonunu kurarak inceledik ve kan ürünü reçetelerinin listelerini web sitemizde yayınladık.

SGK itiraz komisyonumuz Türkiye’de bir ilki başlatarak SUT kurallarını daha anlaşılabilir bir halde tablolara dönüştürerek web sitemizde yayınladı ve bu dokümanlar sitemiz üzerinden 22 binden çok defa indirildi. Yine aynı komisyonumuz sitemizde çevrimiçi soru cevap hizmetini başlatarak eczacı ve eczane teknisyenlerimizin site üzerinden şu ana dek 1500 den fazla sorusunu yanıtladı.

Web sitemizin içeriğinde iyileştirmeler yaparak sitemizi daha işlevsel bir hale getirdik. Sitemize cep telefonlarından erişimi kolaylaştırmak için mobil site ara yüzü yaptık ve yine bir ilk olarak web sitesi üzerinden eczacı odasına gelmeye gerek duymadan çevrimiçi oda kayıt belgesi edinme imkânı sağladık. Site üzerinden meslektaşlarımıza mali müşavirimize çevrimiçi soru sorabilme imkânı sunduk.

İlk defa odamızın sosyal medya üzerinden de takibini sağladık ve üyelerimizin sosyal medyadaki iletişimlerini de geliştirdik. Odamız ile ilgili duyuru ve bilgilendirmelerimizi klasik web sitemiz ve sms bilgilendirmemiz dışına facebook ve twitter üzerinden de yapmaya başladık.

Üyelerimizin çoğunluğunu oluşturan genç eczacılarımız için ilk defa Gençlik komisyonu kurduk ve bu komisyonla pek çok eğitim düzenleyip pek çok sanatsal faaliyete katıldık.

Ş.Urfa SGK personel istihdamı için ÇSGB bakanımız, bakan yardımcıları ve il müdürü ile çeşitli görüşmeler yaparak Urfa’ya sabit iki eczacı kadrosunun daha açılmasını sağladık.

Odamızın lokalinin yeni kısmının açılışı için BERKO ilaç firmasının sahibi Sayın Berat BERAN dan maddi destek aldık ve açılışını Berat beyin de katılımı ile gerçekleştirdik.

Odamızın yeni merkez binasının tadilatını bitirdik. Her zaman olduğu gibi SUT komisyonumuz, Nöbet komisyonumuz ve reçete inceleme komisyonlarımız da çalışmalarını devam ettirdiler.

Yönetim olarak tüm ilçelerimize gidip meslektaşlarımızın sıkıntılarını ilçelerinde dinleyerek çözüm üretmeye çalıştık.

Oda yönetimimiz seçildiği andan şu ana değin verimli bir şekilde çalışmaktadır. Yönetim olarak seçim öncesi sevgili meslektaşlarımıza vaat ettiklerimizin arkasındayız. Daha nice yeni ilkleri başarmak dileği ile tüm üyelerimizi sevgiyle selamlıyorum.

27.Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası Başkanı
Ecz. Mahmut Dolap