KAMUOYUNUN VE BASININ DIKKATINE !!!

13 Şubat 2019 tarihinde Sağlık Bakanı Sayın Dr.Fahrettin KOCA ile Sendika, Dernek ve Firma temsilcilerinden oluşan ilaç sektörü yetkilileriyle bir araya gelerek 2019 yılı ilaç fiyatlarının güncellemeleri konusunda mutabakata varıldı.

 

Bu mutabakat sonrasında halkın ilaca ulaşmasında muhtemel sıkıntıların önüne geçileceği düşünülmekteydi. Fakat bugün itibariyle görülüyor ki fiyat güncellemesinin hayata geçeceği 19 Şubat tarihine kadar halkın ilaca ulaşabilmesi noktasında çok ciddi sıkıntılar baş göstermeye başlamış durumda. 

 

27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası olarak halkımızdan ve meslektaşlarımızdan çok yoğun bir şekilde şikayet almaktayız. Sayın bakanın açıklamasından sonra ne yazık ki Şanlıurfa’mızda hizmet veren ilaç depolarinin internet alışveriş sayfalarına ulaşılamamaya, Eczacılarımızın ilaç talepleri geri çevrilmeye veya çok çok kısıtlı miktarlarda gerçekleştirilmeye başlandı.

 

Gelinen noktada insanların yaşama hakkına engel olmaya çalışan, halkin ilaca ulaşmasını kisitlamaya yonelik tum engellemelerin karsisinda oldugumuzun bilinmesini isteriz. Konuyla ilgili her türlü yasal girişimin yapılacağının ve yasal sürecin sonuna kadar takipsi olunacağını hatırlatmak  isteriz. Bu bağlamda oluşan sıkıntının ivedilikle atlatılabilmesi için tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.                                       

Şanlıurfa Eczacı Odası Yönetim Kurulu