ŞANLIURFA ECZACI ODASI
SGK KOMİSYON DUYURULARI
Geri
17.09.2021 15:23

1.Tıbbi mama raporlarında, raporun çıktığı hastanede  üç ilgili uzman hekimin de hastanede bulunmadığı (çocuk metabolizma, çocuk endokrin ve metabolizma ve çocuk gastroentroloji)  rapor bilgisinde yer almalıdır.Yalnızca tek hekimin olmadığının beyan edilmiş olması yeterli değildir.

 2.  09.2019 tarihinden önce geçerli olan gabapentin raporları için  alınan ‘rapor başlangıç tarihi uyumsuzdur’  medula uyarısı için 3 hekimli yeni sağlık kurulu raporu düzenlenmelidir.

3. Kan ürünü profilaksi reçetesi ile aynı gün düzenlenmiş olan akut kanama raporuna istinaden aynı ilacın aynı gün teminine medula izin vermemektedir.  Farklı tarihlerde aynı ilacın hem profiilaktik hem de akut kanama raporu ile ödenmesi mümkündür.

4. 15.10.2021 tarihinden itibaren aynı reçetede 2 farklı analjezik/antienflamatuar  krem, merhem, jel,krem formundaki topikal ilaçlardan yalnızca birisinin ödenmesi yapılacaktır  

Örnek:        Dolgit krem 1 kutu  

                    Restafen jel  1 kutu …  yazılmış ise yalnızca 1 tanesi ödenecektir.

***15.10.21 tarihine kadar birden fazla analjezik/antienflamutar krem/merhem (farklı müstahzarlar) ödemesi devam edecektir.